• 2017
 • Lis
 • 22

Co to jest konsolidacja?

Biorąc kredyt wychodzimy z założenia, że zawsze będzie nas stać na spłatę raty. Z czasem zmienia się nasza sytuacja życiowa i bierzemy kolejny kredyt, albo na nową rzecz, albo na spłatę rat pierwszego kredytu. I tak po paru latach orientujemy się, że mamy tyle kredytów, że nasza płynność finansowa diametralnie się pogorszyła. Sposobem na rozwiązanie tego typu problemów jest kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt pozwala połączyć wszystkie raty w jedną mniejszą i jednocześnie wydłuża okres kredytowania. Konsolidacji podlegają wszystkie kredyty udzielane przez banki. A więc zarówno kredyty ratalne, gotówkowe, odnawialne, samochodowe, mieszkaniowe, a nawet karty kredytowe. Nie włączymy w nią jednak kredytów i pożyczek z instytucji pozabankowych.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja to taki rodzaj kredytu, za którego pomocą spłacamy wszystkie posiadane w bankach zobowiązania. Daje to możliwość połączenia wszystkich rat z różnych banków w jedną ratę, spłacaną w jednym banku. W kredycie konsolidacyjnym chodzi o to, aby zmniejszyć comiesięczne zobowiązania, ale kosztem wydłużenia okresu kredytowania. Przykładowo, kiedy posiadamy kilka kredytów na 3-5 lat, bierzemy kredyt konsolidacyjny na przykład na 10 lat, dzięki czemu rata rozkłada się na dłuższy okres czasu, co powoduje, że jest znacznie niższa. W ten sposób nasza sytuacja finansowa się polepsza, a także poprawia się nasza zdolność kredytowa. Gdy spłacimy stare zobowiązania i z kilku kredytów zrobi się jeden, to automatycznie poprawimy swoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Czy konsolidacja zawsze się opłaca?

Nie w każdej sytuacji kredyt konsolidacyjny jest opłacalny. Na pewno nie jest opłacalny w sytuacji gdy spłata kredytów powoli dobiega końca. Również gdy mamy dobre dochody i niewielkie kredyty, konsolidacja nie będzie się opłacać, gdyż może się okazać że odsetki za cały okres kredytowania będą większe. Także w sytuacji gdy skorzystaliśmy z kredytów na bardzo preferencyjnych warunkach, to łączenie ich w konsolidację może okazać się o wiele droższym rozwiązaniem. Jeśli więc zastanawiamy się nad konsolidacją kredytów, najpierw musimy wszystko przeliczyć, czy aby takie rozwiązanie będzie dla nas korzystne.

Koszty w kredycie konsolidacyjnym.

Na pewno niższe miesięczne raty odciążają nieco domowy budżet, ale nie to powinno być wyznacznikiem przy kredycie konsolidacyjnym. Za udzielenie kredytu bank pobierze od nas prowizję. W przypadku, gdy zabezpieczeniem dla kredytu ma być hipoteka to dochodzą także koszty wyceny nieruchomości, notariusza i wpisu do hipoteki. Dlatego zanim zdecydujemy się na konsolidację przeliczmy czy będzie to rozwiązanie opłacalne.

 • Posted by admin in 14:22:31 in
 • 2017
 • Paź
 • 9

Lokata na krótki czas

Nie każdy jest w stanie rozstać się z wcześniej zaoszczędzonymi pieniędzmi na naprawdę bardzo długi czas. Czasami bardzo chcemy wręcz wcześniej je mieć u siebie, by można było na coś konkretnego przeznaczyć. I tak przykładowo naprawdę bardzo duże znaczenie dla wszystkich będzie mógł mieć tutaj czas na jaki można będzie ową lokatę założyć. Wiadomo, że w zależności od kwoty pieniędzy, jaką ktoś jest w stanie w ten właśnie sposób zainwestować, będzie mogło zależeć jakiego typu zysk można będzie odnotować. Niezwykle popularna jest przede wszystkim lokata na 1000 złotych. Ponieważ jeśli już ktoś od dłuższego czasu odkłada wcześniej zarobione pieniądze, to bardzo często po uzbieraniu tysiąca złotych zastanawia się, co właściwie można będzie z nimi zrobić. Prawda jest taka, że jeśli chodzi o pierwszą lokatę, to mimo wszystko należy zdecydować się na krótki termin, ponieważ dzięki temu można będzie zobaczyć w jaki sposób to wszystko przebiega, a także jak właściwie wygląda to od strony praktycznej.

Obecnie każdy bank i instytucja finansowa posiada szereg produktów finansowych, z których można będzie zaproponować właściwie każdemu klientowi. Z tego właśnie powodu, nawet jeśli ktoś ma zaoszczędzona mała kwotę pieniędzy można będzie przygotować dla niego korzystną ofertę. Właściwie bez konieczności wychodzenia z domu można będzie również sprawdzić co jest korzystne, ponieważ istnieje kalkulator lokat. Dzięki niemu można będzie w kilka chwil, porównać oferty różnych banków, jak i również zobaczyć, gdzie można będzie odnieść najwięcej korzyści zakładając lokatę.

Od czasu do czasu pojawiają się przeróżnego rodzaju korzystne oferty bankowe, na których można będzie znacznie więcej zyskać niż tradycyjnie. Dlatego warto jest regularnie obserwować zmiany właśnie w tym kierunku. Z pewnością można będzie można więcej na tym skorzystać. Jeżeli chodzi o samo oszczędzanie warto jest pomyśleć o tym, że jest to w pewnym momencie można będzie otworzyć na nie lokatę. Dzięki temu nawet jeśli początkowo oszczędzanie szło dość opornie, to jednak wiele będzie się mogło zmienić. I tak przykładowo można będzie co jakiś czas zakładać nowe lokaty, czy tez łączyć je w znacznie większe. Nawet dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z oszczędzaniem można będzie bardzo szybko dojść do wprawy, jak i również przekonać się o tym, że mimo wszystko to wcale nie jest tak trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać.

Prawdą jest, że każdy właściwie chciałby mieć jakieś oszczędności na gorszy czas. Dlatego nawet jeśli udało się zaoszczędzić kilkaset złotych, można je włożyć na małą lokatę, która mimo wszystko pozwoli na zabezpieczenie swojej przyszłości. Warto jest patrzeć na to, co są w stanie zaoferować banki, ponieważ być może w niedługim czasie można będzie samodzielnie na coś takiego się zdecydować. Tym bardziej, że jednak właściwie w każdej rodzinie powinno się mieć jakieś oszczędności. Lokata na krótki czas to dobra opcja, ponieważ pozwala na to, by mimo wszystko można było zobaczyć w jaki sposób to wszystko się odbywa. Z pewnością dla wielu osób posiadanie lokaty nawet na bardzo krótki czas będzie mogło wydawać się korzystne, gdyż sprawdzą jak to wszystko przebiega pod względem formalnym. Z tego właśnie powodu warto jest się zdecydować przynajmniej raz na założenie lokaty, by móc samodzielnie się o tym przekonać. W późniejszym czasie można będzie zobaczyć, że jednak warto jest co jakiś czas założyć lokatę ze swoimi oszczędnościami. W ten właśnie sposób poczujemy się o wiele bardziej komfortowo.

 • Posted by admin in 12:06:29 in
 • 2017
 • Lip
 • 24

Przed wnioskiem o kredyt samochodowy

Zawsze wypełnij aplikację kredytową w całości i dokładnie. Większość pożyczkodawców będzie wymagać dokumentacji, aby zweryfikować informacje, które są w aplikacji. Płatności końcowe w celu zweryfikowania dochodu i rodzaju rachunku za energię, aby udowodnić, że miejsce zamieszkania to zwykłe prośby. Skontaktują się także z pracodawcą w celu sprawdzenia zatrudnienia i czasu pracy. Jeśli nie masz pewności i twoje miesięczne dochody są zawsze niskie, nigdy ich nie powiększaj, ani czasu pracy ani zamieszkania w aplikacji, a pożyczka zostanie odrzucona w procesie weryfikacji. Jeśli pożyczkodawca czuje, że celowo go oszukałeś – nie masz szans na kredyt.

Mimo że w rzadkich przypadkach możliwe jest uzyskanie zgody na kredyty samochodowe z złym kredytem bez zaliczki rzadko to jednak przechodzi. Kiedy jednak dasz mu pieniądze w formie zaliczki, osiągasz dwie ważne rzeczy względem pożyczkodawcy. Numer jeden – jest to zobowiązanie ze strony użytkownika. Jeśli walczysz finansowo i nadal jesteś w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby zrezygnować z tej pożyczki, demonstrujesz zobowiązanie wobec kredytodawcy, że masz możliwość zwrotu. Numer drugi pomoże ci to dopasować do pożyczki wartościowe wytyczne, co jest dobrze widziane przez większość pożyczkodawców.

Po uzyskaniu zgody w ręku masz szansę na negocjowanie. Nie jesteś na łasce tego, co dealer może zaproponować dla Ciebie. Dlatego też zaleca się, abyś złożył wniosek online lub osobiście z jednym z wielu głównych źródeł pożyczania. Po uzyskaniu zgody wstępnej wyjdź i rozpocznij szukanie nowego pojazdu. Zaoszczędzisz sobie wiele czasu, pieniędzy i bólów głowy.

Bądź elastyczny i otwórz umysł.

Jeśli Twoje oceny kredytowe są niskie i jesteś w trybie odbudowy, zawsze zachowaj otwarty umysł, co do na tego na co się możesz zakwalifikować. Być może teraz nowy pojazd nie jest najlepszym pomysłem. Być może pożyczkodawca może chcieć Ci zaakceptować użycie niewielkiego pojazdu o znacznie przystępnej cenie. Pożyczkodawcy nie chcą, aby Ci się nie powiodło. Będą chcieli zatwierdzić Cię za zapłatę, która pasuje do Twojego długu w stosunku do dochodów. Gdy dokonujesz terminowych płatności w tej nowej pożyczce, Twoja ocena kredytowa zacznie rosnąć, a następnym razem możesz dostać samochód marzeń.

Zawsze znaj swój budżet.

Łatwo się zaplątać w nowy dług podczas zakupów. Rozmawiaj z pożyczkodawcą i sprawdź płatności, które pasują do Twojego budżetu i trzymaj się tego. Nie ustawaj się na porażkę, zaciągając więcej niż możesz sobie na to pozwolić. Jesteś w trybie odbudowy i musisz być realistą co do tego, na co możesz sobie pozwolić miesięcznie. Zostaw sobie miejsce alternatywne na niespodziewane wydatki, które mogą się pojawić. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, oszczędzasz sobie wiele czasu, pieniędzy i bólów głowy zatem wydaje się to naprawdę rozsądnym rozwiązaniem, z którego mimo wszystko warto skorzystać by później nie być rozczarowanym.

 • Posted by admin in 11:15:53 in
 • 2017
 • Cze
 • 6

Główne problemy kredytobiorców

Efektywność rynku kredytów gotówkowych zależy przede wszystkim od prawidłowej zdolności klientów do spłaty zobowiązania, niezależnie od terminu ich obowiązywania. Kredytobiorca nie ma jednak często możliwości terminowej spłaty zobowiązania. Zmiana warunków ekonomicznych funkcjonowania gospodarstwa domowego jest praktycznie nieunikniona. W artykule poznasz kluczowe problemy kredytobiorców.

Problem kosztów w umowach kredytowych

Jednym z najważniejszych problemów zgłaszanych przez kredytobiorców na krajowym rynku jest nadmierne nasycenie umów kosztami pozaodsetkowymi, opłatami manipulacyjnymi. Presja kosztów jest zauważalna. Wiele parabanków w kraju bazuje na kapitale zagranicznym. Każda działalność parabankowa dąży do maksymalizacji zysku. Oprocentowanie nominalne jest regulowane do czterokrotności stopy lombardowej od 2006 roku. W kolejnych latach parabanki zarabiały solidnie na kosztach pozaodsetkowych, bo nie tak naprawdę innego wyjścia. Problem nadmiernych kosztów pozaodsetkowych rozwiązuje w praktyce, tzw. ustawa antylichwiarska. To potoczna nazwa przekształceń w systemie udzielania kredytów. Drogie rolowanie kredytów krótkoterminowych to już przeszłość. Kolejny problem kredytobiorców to słaba dostępność pożyczek krótko i średnioterminowych, szczególnie w nagłych przypadkach. W parabankach oraz bankach detalicznych panuje jeszcze przekonanie o dokładnej kontroli zdolności kredytowej klienta. Bez dopełnienia formalności nie ma szans na uzyskanie kredytu gotówkowego. Ten problem minimalizuje współpraca z parabankami internetowymi, a także wykorzystanie tzw. kredytów obrotowych na koncie osobistym. Trzeba jednak wcześniej podpisać odpowiednie dokumenty. Łatwe pieniądze to zawsze drogie zobowiązanie, dlatego warto uważać na promocje parabanków powiązane często z klauzulami niedozwolonymi. Duży problem przy udzielaniu kredytów gotówkowych to niska świadomość ekonomiczna klientów. Klient parabanku bardzo rzadko zapoznaje się dokładnie z regulaminem obsługi, z kartami informacyjnymi, z rzeczywistymi kosztami zobowiązania, z opłatami windykacyjnymi.

Jak udoskonalić rynek kredytowy?

Dobre rozwiązanie to wzmocnienie edukacji wśród klientów instytucji pozabankowych. To głównie młodzi ludzie, jeszcze bez regularnych dochodów. Nadmierne nasycenie budżetu domowego chwilówkami to duże ograniczenie. Wtedy budżet nie jest w stanie wygenerować długoterminowo bezpiecznych oszczędności, bo wszystko idzie na spłaty rat chwilówek. Udoskonalenie rynku kredytowego wiąże się również z przekształceniem kluczowych przepisów, szczególnie informacyjnych i dotyczących kształtowania kosztów pozaodsetkowych. Bez uregulowania spraw lichwiarskich pożyczek nie ma mowy o właściwym funkcjonowaniu rynku kredytowego.

Problemy kredytobiorców coraz rzadsze

Wraz ze wzrostem zainteresowania chwilówkami rośnie presja na zwiększenie ich bezpieczeństwa. Z rynku znikają stopniowo nieuczciwe podmioty ze względu na duże nasilenie zmian prawnych dotyczących ograniczenia kosztów pozaodsetkowych.

 • Posted by admin in 10:25:17 in
 • 2017
 • Maj
 • 4

Pożyczka i kredyt - detale o jakich nie należy zapominać.

Jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy to w tym zachowaniu nic nagannego nie może występować. Ostateczna decyzja odnośnie wzięcia kredytu winna dotyczyć analizy ,,za” oraz ,,przeciw”. Przy ich wykorzystaniu uda się oczywiście w odpowiedni sposób realizować najbardziej odpowiednie cele. W tej sytuacji chodzi oczywiście o zakup samochodu, nowego telewizora. Posiadając pełną świadomość czym jest kredyt oraz mając wiedzę na temat jego konsekwencji można o wiele rozsądniej podjąć decyzje i dokonać analizy rzeczywistości w sposób rzeczywisty, przenieś się tu i przekonaj się, że dobrze wybrany kredyt, nie jest zły.

W przypadku kredytu należy go określać jako środek pieniężny jaki instytucja finansowa będzie się zobowiązywać oddać w ręce kredytobiorcy na czas zdefiniowany w umowie. Warunek jaki tutaj będzie się pojawiać dotyczy oczywiście tego iż tutaj należy dokonać spłaty razem z odsetkami w ustalonym terminie. Otrzymanie kredytu nastąpi w tej sytuacji kiedy instytucja finansowana prawidłowo zweryfikuje kredytową zdolność. Ta sprawa będzie dotyczyć oczywiście możliwości comiesięcznej spłaty rat. Wniosek klienta będzie np. 10tys. zł, a otrzyma jedynie 5 tys. zł. Jeśli chodzi o pożyczkę to tak właściwie pojęcie wiele osób stosuje zamiennie w odniesieniu do kredytu. W aspekcie formalnym tutaj pojawiać się może różnica. Jeśli chodzi o pożyczkę to tak właściwie występować będzie oczywiście regulacja przepisami kodeksu cywilnego. Osoba jaka może udzielić pożyczki dotyczy niemalże każdej osoby lub instytucji.

Kredyt i pożyczka może zawierać najbardziej istotne elementy do porównania. Do nich na pewno należy zaliczać, prawo udzielania, własność kapitału przekazanego, koszt udzielania, forma umowy, a także czas zwrotu i spłaty. Kredyt może zostać wyznaczony oczywiście przez Bank oraz SKOK. W przypadku pożyczki jego udzielenie może również dotyczyć podmiotów gospodarczych, fizycznych osób - warunek jedyny jaki musi tutaj być spełniony dotyczy tego iż właściciel winien być w posiadaniu gotówki. Czas zwroty w odniesieniu do tych dwóch rozwiązań może się od siebie znacząco różnić. Jeśli chodzi o kredyt to należy za każdym razem go definiować. W przypadku pożyczki określenie jego występować nie musi. Forma umowy może się od siebie różnić. Jeśli chodzi o kredyt to występować będzie przepis zawarcia go na piśmie. W przypadku pożyczki kiedy kwota przekroczy 500zł to należy ją ustanowić na piśmie. Bank jako koszt udzielenia definiuje jako prowizja i oprocentowanie. W przypadku pożyczki występować będzie nieodpłatność.

 • Posted by admin in 09:50:51 in