• 2018
 • Paź
 • 29

Czy to już czas na refinansowanie?

W biznesie czas jest wszystkim. Może znacząco wpłynąć na każdą transakcję biznesową, oznacza różnicę między sprzedażą a jej brakiem, a nawet wpływa na stan finansów firmy podczas refinansowania. Teraz żyjemy w erze, w której gospodarka jest w czołówce umysłów wielu ludzi. Właściciele firm nie różnią się od reszty populacji także w tym iż patrzą na wszystkie raporty, które są przez nich prowadzone w odniesieniu do stanu sytuacji finansowej biznesu. Jednak znamy również przedsiębiorców, którzy wiedzą iż aktualny stan gospodarki może być doskonałym momentem, aby skorzystać z potencjalnych oszczędności, które refinansowanie kredytu mogłoby zapewnić firmie.

Podczas rozważań o refinansowaniu należy rozważyć kilka czynników. Dwa najważniejsze względy, które firma powinna wziąć pod uwagę przy przeprowadzaniu refinansowania pożyczki biznesowej są przedstawione poniżej:

Oprocentowanie

Obecne oprocentowanie kredytów jest czynnikiem decydującym o tym, czy koncentrować się na decyzji i tej wielkości. Może nie mieć sensu skupiać się w tej kwestii na refinansowaniu małej pożyczki biznesowej, jeśli nie możesz uzyskać nowej pożyczki z niższym oprocentowaniem niż obecnie. Celem zmiany warunków pożyczki jest uzyskanie niższej płatności, która umożliwi Ci lepsze przepływy pieniężne, gdy miesiąc się skończy. Poszukaj stawek, które są o ponad 1,5 procent niższe od aktualnej stopy procentowej w celu określenia ważności refinansowania firmy.

Osobisty kredyt

Drugim czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę przy refinansowaniu firmy, jest osobisty kredyt. Ze względu na pogorszony stan wielu instytucji finansowych na świecie, banki miło witają kredytobiorców, którzy mają lepsze oceny kredytowe ubiegając się o refinansowanie. Znajomość stanu swojego kredytu uzmysłowi ci na co możesz liczyć w tej kwestii i pomoże Ci ustalić, czy teraz jest odpowiedni moment na refinansowanie warunków obecnej informacji. Przejście na stronę internetową banku może pozwolić dotrzeć do informacji, której szukasz, jeśli chodzi o przedmioty, które mogą być postrzegane negatywnie przez władze udzielające kredytów. Na szczęście może okazać się, że raport o kredycie ujawnia, że jesteś lepszym kandydatem na refinansowanie niż wcześniej to ustalone.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Różne kroki są ważne w przypadku refinansowania pożyczki biznesowej. Czas może być kluczowym czynnikiem w temacie refinansowania. Czasem najlepiej jest poczekać, aż następnym razem będziesz mógł się załapać na lepsze warunki. Jedno jest pewne, musisz liczyć koszty i zrobić to, co jest najlepsze dla Twojej firmy, abyś mógł przetrwać recesję, która nęka tylu właścicieli firm. Znajomość posiadanego kredytu, aktualne oprocentowanie oraz wszelkie negatywne informacje, które mogą pojawić się w raporcie o kredycie, są niezbędne do określenia, czy nadszedł czas na refinansowanie firmy. Ty dokonujesz wyboru jako właściciel firmy, ale skorzystaj z narzędzi, które są łatwo dostępne – mogą ci znacznie pomóc.

 • Posted by admin in 15:24:48 in
 • 2018
 • Sie
 • 29

Kredyt samochodowy – charakterystyka i korzyści

Każdy z nas marzy o nowym lepszym i nowszym aucie, jednak nie każdego stać na takie zmiany. Dlatego też często zadajemy sobie pytanie czy na kupno nowego auta wydać własne zaoszczędzone pieniądze i kupić to na co nas stać czy też posiłkować się jakimś rozsądnym zadłużeniem w banku i móc spełnić swoje marzenie o kupnie nowego i luksusowego auta. To dylemat wielu osób ale również właścicieli działalności gospodarczych. Jak się okazuje bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest pożyczka przeznaczona tylko i wyłącznie na kupno pojazdu. To rozwiązanie posiada wiele zalet i warto wziąć je pod uwagę decydując się na zaciągnięcie kredytu na kupno nowego samochodu, dzięki rankingowi na Portal Bankowy uda Ci się wybrać najtańszy kredyt.

Zalety kredytu samochodowego

Główną zaleta kredytu samochodowego jest to, że nie posiada on limitów kwotowych. Za pożyczone w taki sposób pieniądze możemy stać się właścicielami samochodu osobowego nowego bądź kilkuletniego kupionego w Polsce bądź też sprowadzonego z zagranicy. Kredyt ten pozwala nam również na zakup innych pojazdów motoryzacyjnych takich jak, samochód dostawczy, motor, traktor a nawet motorówkę. Kredyt samochodowy uwzględnia kupno wielu pojazdów przydatnych również do prowadzenia działalności gospodarczej. Inną cechą kredytu samochodowego jest to, że jest on jednym z tańszych zobowiązań. Ale jak większość produktów bankowych ten również posiad swoje wady i zaliczamy do nich przede wszystkim utrudnienia pod względem formalnym. Bardzo dobrym rozwiązaniem przy zaciąganiu tego zobowiązania jest korzystanie z doświadczenia doradców bankowych czy też różnego rodzaju porównywarek dostępnych w internecie. Dzięki takiej pomocy z pewnością znajdziemy i dopasujemy ofertę idealnie pasującą do naszej zdolności kredytowej, nie przepłacając za to. Jak doskonale wiemy większość pożyczek wymaga posiadania odpowiedniego wkładu własnego. Im więcej mamy własnych środków tym korzystniejsze będą warunki kredytu który zamierzamy zaciągnąć.

Spłata kredytu samochodowego

Jak się okazuje kredyt samochodowy nie musi być spłacany od razu, choć większość kredytobiorców decyduje się na rozłożenie kredytu na góra dwie raty płatne w dość krótkim okresie aby w tym czasie zgromadzić odpowiednią kwotę pieniędzy. Większość kredytów samochodowych obowiązuje nawet do dziesięciu lat o stawia je w czołówce zobowiązań długoterminowych podobnie jak kredyty hipoteczne i gotówkowe. Zabezpieczeniem całej umowy jest w tym przypadku kupiony samochód. Dzięki takiemu rozwiązaniu ani bank ani kredytobiorca specjalnie nie ryzykują. W razie problemów ze spłatą bank po prostu zajmuje samochód. Coraz więcej marek samochodów posiada swoje własne banki które udzielają pożyczek na mocno preferencyjnych warunkach.

Jak się okazuje warto jest pracować nad zdolnością kredytową, zgromadzić jak najwięcej wkładu własnego, a następnie dopełnić wszystkich niezbędnych formalności wówczas kredyt samochodowy okaże się świetnym narzędziem spełniającym nasze potrzeby motoryzacyjne jakimi jest kupno nowego wymarzonego pojazdu.

 • Posted by admin in 15:10:06 in
 • 2018
 • Cze
 • 27

Kilka słów o kredytach gotówkowych.

Pojęcie zdolności kredytowej.

Na to jak wysoki kredyt gotówkowy może otrzymać dany kredytobiorca ogromny wpływ ma na to jego zdolność kredytowa jaką wyliczy mu bank. Jest to zdolność kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego zobowiązania w terminie jaki został ściśle wskazany w umowie kredytowej. To bank podejmuje decyzję o tym jak wysoką kwotę kredytu może przyznać danemu klientowi i na jakich warunkach, po tym jak sprawdzi jaka jest jego zdolność kredytowa. Liczy ją na podstawie przeanalizowania jakie są stałe przychody kredytobiorcy i jego stałe wydatki. Ocenia również, czy kwota jaka zostanie kredytobiorcy będzie wystarczająca, aby pokryć ratę kredytu. Należy wiedzieć, że wysokość raty nie może przekroczyć połowy środków jakie zostały kredytobiorcy po odjęciu od dochodów wszystkich jego stałych wydatków. Najwyższą zdolność kredytową mogą uzyskać ci klienci, którzy mają wysokie przychody miesięczne i nie ma ją zbyt dużych kosztów utrzymania. Banki wyliczając zdolność kredytową biorą również pod uwagę inne czynniki. Sprawdzają z jakiego źródła kredytobiorca ma dochody i jakie jest jego wykształcenie. Pracując na umowę o pracę na czas nieokreślony, kredytobiorca ma stabilność przychodów i tym samym jest bardziej wiarygodnym klientem w oczach banku.

Dokumenty potrzebne przy staraniu się o kredyt gotówkowy.

Starając się o kredyt gotówkowy trzeba przedstawić w banku kilka niezbędnych do tego dokumentów. Pierwszym z nich jest dokument jaki potwierdzi naszą tożsamość. Jest to albo dowód osobisty, albo paszport. Musimy również przedstawić w banku dokument potwierdzający wysokość naszych dochodów. Pracując na umowę o pracę będziemy musieli przedstawić w banku zaświadczenie o zatrudnieniu i o wysokości naszego wynagrodzenia. Osoby prowadzące działalność gospodarczą będą musiały dostarczyć do banku zaświadczenie o niezaleganiu w opłatach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i z Urzędem Skarbowym. Muszą również złożyć w banku dokument potwierdzający wysokość przychodów jakie uzyskują. Najlepszym rozwiązaniem jest wnioskowanie o kredyt gotówkowy w banku w jakim mamy rachunek osobisty, gdyż mamy w nim już jakąś historię kredytową. Z każdym kredytem wiążą się pewne koszta jakie musi ponieść kredytobiorca. Jednym z nich i zarazem podstawowym kosztem są odsetki od udzielonego nam zobowiązania kredytowego. Do tego należy jeszcze doliczyć wszelkie inne dodatkowe koszta jakimi jest prowizja, ubezpieczenie kredytu i opłata przygotowawcza. Prowizja za udzielenie kredytu najczęściej pobierana jest przy wypłacaniu kredytu gotówkowego.

Jeżeli spełnienie wszystkich tych warunków jest dla Ciebie problematyczne to może warto sprawdzić chwilówki? Większość z nich brana po raz pierwszy jest darmowa - zobacz je na https://www.17bankow.com/chwilowki.

 • Posted by admin in 13:49:03 in
 • 2018
 • Kwi
 • 5

kredyt samochodowy

Dzisiejszym zabieganym świecie życie bez samochodu byłoby w ręcz niemożliwe. Każdy z ans dąży do tego aby stać się posiadaczem jak najbardziej komfortowego i bezpiecznego auta dla swojej rodziny. Jak się okazuje nie każdy też może sobie na takie auto pozwolić. Dlatego też wiele osób zadaje sobie jedno podstawowe pytanie, a mianowicie skąd wziąć fundusze na taki luksus. Na szczęście coraz więcej banków wychodzi naprzeciw naszym wymogom i potrzebom oferując nam bardzo korzystne i atrakcyjne oferty kredytowe skierowane przede wszystkim dla osób chcących kupić nowe auto.

Wiele osób zadając sobie to pytanie, decyduje się właśnie na kredyt samochodowy czyli rozwiązanie które pomoże nabyć upragniony pojazd na naprawdę bardzo korzystnych warunkach. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i zdecydujemy się na jeden z kredytów oferowanych nam przez bank warto zapoznać się z kilkoma ofertami w różnych bankach tylko po to aby wybrać ten który będzie dla nas najbardziej korzystny i dogodny.

Na co możemy przeznaczyć kredyt samochodowy

Jak się okazuje kredyt samochodowy możemy przeznaczyć zarówno na kupno nowego auta z salonu jak i auta używanego zakupionego w komisie, z zagranicy czy też od osoby prywatnej. Aby móc otrzymać tego rodzaju kredyt musimy spełnić kilka wymogów banku. Wymagania które będziemy musieli spełnić zależą przede wszystkim od ceny auta a także jego wieku. W niektórych przypadkach bank zostanie wpisany w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel i ma on również wpływ na decyzję o przyszłej sprzedaży auta. Ten wymóg jest ostatnio do spełnienia tylko przez nieliczne banki. Coraz bardziej popularnym zabezpieczeniem dla banków staje się cesja praw z OC i AC. W takiej sytuacji w przypadku wypadku pieniądze uzyskane z ubezpieczenia trafiają nie do właściciela pojazdu a bezpośrednio do banku. Możliwy jest także depozyt karty pojazdu.

Kupno samochodu na kredyt

W momencie kupowania auta na kredyt, kupujący może wyłożyć wkład własny i im większy on będzie tym warunki kredytowania będą zdecydowanie bardziej korzystne. W takich sytuacjach wiele banków obniża również marżę i wiąże się to także z mniejszą ilością formalności które potencjalny klient będzie musiał dopełnić, aby uzyskać taki kredyt. Z pewnością w takiej sytuacji nie będziemy musieli dokumentować i udowadniać własnych dochodów . Z pewnością najkorzystniejszą ofertę przygotuje dla nas bank w którym kredytobiorca posiada już konto osobiste. Dlatego też podczas spacerów po bankach nie możemy zapomnieć o tym z którego usług już korzystamy.

 • Posted by admin in 09:45:37 in
 • 2018
 • Lut
 • 8

Lokata 25 000 złotych na 24 miesiące.

Lokata Standardowa w inBanku.

Od niedawna na polskim rynku istnieje inBank. Ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji zarówno lokat jak i kredytów. Wiele osób, które skorzystały z jego propozycji bardzo sobie je chwali. W ofercie inBanku można skorzystać ze standardowej lokaty z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 3% w skali roku. Zakładając taką lokatę na dwa lata i wpłacając na nią kwotę 25 000 złotych, to uda nam się uzyskać zysk netto 1215 złotych. Na lokatę standardową w inBanku można wpłacić od 5 000 złotych do maksymalnie 50 000 złotych. Jest to lokata z dosyć wysoką kwotą minimalną, dlatego też osoby mające małe oszczędności z tej oferty nie skorzystają. Jest to propozycja dla nowych jak i dla obecnych klientów banku. Lokatę możemy założyć online bez konieczności zakładania w banku konta osobistego. Stałe oprocentowanie i kapitalizacja odsetek na koniec okresu rozliczeniowego to zalety oszczędzania w inBanku. Jeżeli jednak z jakichkolwiek powodów zerwiemy lokatę przed czasem całkowicie utracimy odsetki jakie udało nam się zgromadzić. Bezpieczeństwo wkładu na lokacie daje nam estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, o którym przeczytasz na http://www.alelokaty.pl.

Lokata terminowa w Credit Agricole.

W banku Credit Agricole możemy założyć lokatę terminową na nowe środki z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 2,3% w skali roku. Zakładając lokatę na okres 24 miesięcy i wpłacając na nią kwotę 25 000 złotych, uda nam się zarobić 931 złotych. Kwota minimalna potrzebna do założenia lokaty to jedynie 1 000 złotych, zaś kwota maksymalna na lokacie to 100 000 złotych. Lokatę terminową mogą założyć zarówno nowi jak i obecni klienci banku. Zrobimy to za pośrednictwem serwisu telefonicznego lub w oddziale banku. Jest lokata z kapitalizacją odsetek na koniec okresu i ze stałym oprocentowaniem. Warunkiem niezbędnym do założenia lokaty jest założenie w banku konta osobistego. Bez niego lokaty nie założymy. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej liczby lokat jakie może założyć jeden klient. Całkowita utrata zgromadzonych odsetek to konsekwencja zerwania lokaty przed czasem. Nasze środki wpłacone na lokatę objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki gwarancji BFG nawet, kiedy bank ogłosi upadłość nie stracimy naszych oszczędności.

 • Posted by admin in 13:08:26 in