• 2019
 • Lis
 • 8

Popularność kredytów gotówkowych – co ma na nią wpływ?

Kredyty gotówkowe są obecnie dosyć często wybieranym rozwiązaniem w różnych sytuacjach. Nie ma co się temu dziwić – niejednokrotnie propozycje tego rodzaju potrafią być naprawdę interesujące. Na popularność kredytów gotówkowych wpływ ma z pewnością wiele czynników, a decyzja o zaciągnięciu takiego zobowiązania finansowego jest kwestią bardzo indywidualną. Niewątpliwie jednak wymienić można kilka podstawowych czynników, które mają tutaj spore znaczenie. Dlaczego mnóstwo osób sięga po kredyty gotówkowe lub zastanawia się na ich wzięciem?

Wiele ofert kredytów gotówkowych

Na rynku znaleźć można bardzo wiele ofert banków dotyczących właśnie kredytów gotówkowych. To z kolei sprawia, że osoby poszukujące dodatkowych źródeł finansowania stosunkowo łatwo mogą natrafić na rozmaite propozycje. Niejednokrotnie są one bardzo ciekawe. Poza tym warunki poszczególnych ofert są zróżnicowane – choć wybór oferty dostosowanej do naszych potrzeb i możliwości może okazać się wyzwaniem, z pewnością istnieje szeroki zakres dostępnych wariantów. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt gotówkowy nie zawsze będzie w naszym przypadku odpowiednim rozwiązaniem. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że zobowiązania finansowe są bardzo poważnymi decyzjami i musimy być w stanie je spłacać. Poza tym banki weryfikują zdolność kredytową swoich klientów, a zatem nasza sytuacja nie pozostaje bez znaczenia, jeśli chodzi o możliwość uzyskania pozytywnej odpowiedzi na wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego.

Szerokie spektrum zastosowania kredytów gotówkowych

Bez wątpienia ważnym aspektem jest też tutaj to, że kredyt gotówkowy może zostać wykorzystane na rozmaite cele. Wszystko zależy tutaj, oczywiście, od konkretnej oferty, ponieważ spotkać się można z propozycjami, w których istnieją ograniczenia co do wykorzystania środków, jak i takimi opcjami, w których ta kwestia zależna jest jedynie od nas. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego po to, aby zrealizować takie przedsięwzięcia jak chociażby wymarzony wyjazd na zagraniczne wakacje, zakup sprzętu elektronicznego lub specjalistycznych urządzeń, przeprowadzenie remontu w swojej nieruchomości, nabycie wyposażenia do posiadanego lokalu, czy też zakup kosztownego prezentu dla bliskiej osoby. To tylko przykłady tego, w jaki sposób można wykorzystać środki uzyskane z kredytu gotówkowego. Jak więc widać, mamy tutaj spore pole do popisu.

Kredyt gotówkowy może być interesującą opcją w wielu rozmaitych przypadkach. Zawsze trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i przeanalizować wszystkie okoliczności towarzyszące, które mogą mieć znaczenie w konkretnej sytuacji. Nie można podchodzić lekkomyślnie do kwestii zobowiązań finansowych, ponieważ wiążą się one z dużą odpowiedzialnością. Troska o własny budżet jest kwestią podstawową, która wymaga wnikliwego zbadania sprawy przed podjęciem decyzji.

 • Posted by admin in 13:47:42 in
 • 2019
 • Wrz
 • 4

Profilaktyka zachowawcza w kredycie gotówkowym

Trudna sytuacja materialna nie jest obca osobie, która inwestuje i cały czas dąży do rozwoju. Kredyt gotówkowy również może i niewątpliwie jest tylko pewnym etapem, inwestycją, która zbliża nas do osiągnięcia jakiegoś celu. Nie zawsze może jest to łatwe zadanie, ale osoby o odpowiednim zacięciu będą potrafiły wykorzystać potencjał jaki dają kredyty udzielane na dowolny cel. Podobnie jak każda inwestycja potrzebuje czasu i przygotowania tak zajęcie się poszukiwaniem odpowiedniego kredytu może okazać się działaniem, w które będziemy musieli bardziej się zaangażować. Czy warto poświecić czas i swoje siły na zbieranie informacji o rynku finansowym? Wiedzę zawsze możemy przekuć na konkretne czyny a w przypadku realnych zobowiązań finansowych ma to szczególne znaczenie. Posłuchaj kilku rad, które profilaktycznie mogą pomóc ci dokonać w przyszłości właściwego wyboru.

W praktyce, aby podpisana umowa kredytowa nie kolidowała z doczesnym funkcjonowaniem, jeszcze przed podjęciem decyzji musimy stworzyć odpowiednie warunki. Zarówno banki jak i firmy, które udzielają drobnych pożyczek dbają oto, aby klient miał świadomość wyboru. Jeszcze większe zainteresowanie kredytami gotówkowymi ma miejsce, kiedy korzystamy z produktów bankowych stworzonych specjalne z myślą o klientach, którzy będą chcieli podjąć decyzje w oparciu o własne doświadczenia. Do takich produktów finansowych możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju kalkulatory i porównywarki. Natomiast kompendium aktualnej wiedzy o ofertach bankowych to wsparcie zestawień na bieżąco aktualizowanych zwanych dalej rankingami. Nie jesteś zmuszony podejmować decyzji na gorąco. Szczególnie takich które są związane z finansami. Wręcz przeciwnie emocje związane z szybkim zyskiem i dostępem do gotówki mogą zaburzyć zdrowy osąd i realne patrzenie w przyszłość. Każdy kredyt gotówkowy to swojego rodzaju ryzyko na jakie się zgodzimy, ale można go zminimalizować po przez wyodrębnienie emocji a zastąpienie ich rzetelna i konstruktywną wiedzą.

Dbaj o kondycje finansowej historii.

To jak wyglądasz w oczach banku ma istotne znaczenie. Przede wszystkim będzie silnie oddziaływać na weryfikacje twojego wniosku o kredyt. Jeżeli bank sprawdzając twoją historię dostrzeże zaniedbania lub opóźnienia w spłacie może z pewną dezaprobata patrzeć na kolejne kroki, w których chcesz podjąć się kredytu. Osoby, które mają na swoim koncie niespłacone zobowiązania nie mają fizycznych możliwości podjąć się innych dodatkowych zadłużeń. Stanowi to zabezpieczanie dla banku który rzecz jasna chciałby zarobić a nie stracić środki, ale jest to również zabezpieczenie dla nas osobiście by chęć posiadania jakiejś materialnej rzeczy nie doprowadziła nas do skraju naszym finansowych możliwości. Odpowiednie dbanie o nasze relacje z bankami pozytywnie wpłyną na końcową decyzję. Chcemy być godni zaufania a klarowna historia kredytowa będzie tego dowodem.

A co w przypadku, kiedy słyszysz odmowę udzielenia pożyczki, pomimo że nie masz żadnych zadłużeń. Mało tego nigdy nie podejmowałeś się kredytu gotówkowego wiec nie ma mowy nawet o niespłaceniu. Dlaczego bank niekiedy postanawia nie angażować się w ewentualną współprace? Ma to związek np. z naszą wiekiem. Jeżeli jesteś osobą młoda dopiero zaczynającą pracować i otrzymywać regularne środki owa karencja ma na celu ustabilizować twoja wiarygodność. Oczywiście wynika to z mentalności bankowych procedur. Pomijając kwestię bariery wiekowej ktoś kto do tej pory nie miał doświadczenia w regularnej spłacie ma mniejsze szanse na otrzymanie wysokiej sumy w formie kredytu. Rozwiązaniem może okazać się podjęcie mniejszego zobowiązania i spłacenie go w terminie. Dla banku będzie to sygnał twojej wiarygodności i otworzy drogę do podjęcia kolejnych zobowiązań.

 • Posted by admin in 12:20:57 in
 • 2019
 • Cze
 • 26

Kredyt gotówkowy oto szczegóły

Popularną i jakże budzącą ciekawość jest oferta kredytu gotówkowego. Rzeczywiście trudno jest przejść obojętnie obok tak kuszącej propozycji, należy jednak zdawać sobie sprawę, że zawsze gdy chodzi o pieniądze podstawą jest wiedza i w ten sposób zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa.

Na początek warto jest w ogóle zastanowić się czym jest kredyt gotówkowy, to umowa z bankiem na określonych warunkach. Klient podpisujący dokumenty oraz pobierający środki z ramienia banku staje się kredytobiorcą, zatem ma konkretne zobowiązania, wszystkie te szczegóły znajdziesz na kredytomania.eu.

Aktualnie dużą frekwencją zainteresowania cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel, nic dziwnego, trudno jest przejść obojętnie obok takich propozycji. Zagwarantowane jest minimum formalności, ale wiadomo, pierw trzeba przedstawić swoją wiarygodność. Mianowicie chodzi tu o weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu jako dodatek. Nie każdy przecież posiada ten papier, jeśli jednak ma się owy argument warto jest go zaprezentować. Osoby starsze również mogą korzystać z powyższej opcji, a dlaczego nie? Jest to przecież propozycja dla każdego, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by senior również stał się klientem. Zobowiązany jest on w terminie dostarczyć ostatni wycinek emerytury oraz zaświadczenie z ZUS, z tych właśnie dokumentów oblicza się kwotę realną. Na co przeznaczyć kapitał? Jak już sama nazwa wskazuje, wszystko zależy od osoby zainteresowanej. Kredyt na rachunek bieżący jest wykorzystaniem istniejącego konta, zatem oszczędza się przede wszystkim mnóstwo czasu. Bank pierw sprawdza historię podanego konta, w momencie kiedy wszystko jest pod kontrolą, a klient wiarygodny, wtedy można śmiało czekać na finanse. Kredyt na rachunek bieżący to przede wszystkim ogromna wygoda. Karta kredytowa jest tania w utrzymaniu, pierw trzeba zwrócić uwagę, że wyróżnia się tym, że finanse od razu przelane są na konto. Zamrożone środki można wypłacać, ale tylko w określonej kwocie, dzięki czemu zagwarantowane jest bezpieczeństwo. Nie każdy rozsądnie potrafi działać z finansami i z tego należy zdawać sobie sprawę, karta kredytowa to po prostu doskonała ochrona, w sam raz dla niepewnych osób, które dzięki powyższej ofercie niczym nie ryzykują.

Kredyt gotówkowy nie jest trudną sprawą, ale to jak będzie się przedstawiał zależy tylko i wyłącznie od osoby zainteresowanej, tej która decyduje się na takie rozwiązanie. Każda oferta finansowa powinna być bardzo dokładnie przeanalizowana, bo przecież gdy chodzi o pieniądze przygotowanie odgrywa kluczowa rolę, nie ma co ryzykować.

 • Posted by admin in 11:48:47 in
 • 2019
 • Maj
 • 6

Konsolidacja kredytu, czy to opłacalna forma restrukturyzacji długów?

Problem nadmiernego zadłużenia pojawia się stosunkowo często, szczególnie przy niskich stopach procentowych. Najdroższe zobowiązanie to zdecydowanie karta kredytowa, pożyczki chwilówki zaciągane w parabankach, czy kredyty gotówkowe w marketach udzielane przy zakupie sprzętu gospodarstwa domowego. Jeżeli nie chcesz mieć na głowie wielu rat drogich kredytów najlepiej zainteresuj się konsolidacją. Czy ta metoda restrukturyzacji działa i jest korzystna dla pożyczkobiorcy?

Dlaczego konsolidacja kredytów się opłaca?

Konsolidacja to z łaciny scalenie. Formuła restrukturyzacji jest bardzo prosta. Zakłada zamknięcie dotychczasowych zobowiązań w zamian za niską ratę. Gdzie jest haczyk? Niska rata wynika z wydłużenia okresu kredytowania. Nie jest to jednak ogromnym problemem, ponieważ kredyt konsolidacyjny wystarczy cyklicznie nadpłacać, aby uzyskać normalniejsze warunki. Możesz również po pewnym czasie przenieść kredyt konsolidacyjny z banku do innej placówki, która oferuje lepsze warunki spłaty. To częste działanie pożyczkobiorców pragnących możliwie największej zaoszczędzić. Do konsolidacji kredytów potrzebujesz każdorazowo pozytywnej zdolności kredytowej, nawet przy okazji współpracy z firmami pożyczkowymi (internetowymi, parabankami, SKOK-ami). Nie ma tutaj niestety żadnych wyjątków. Pozytywna zdolność kredytowa jest powiązana naturalnie z historią w BIK i BIG. BIK odnosi się do zobowiązań w bankach, parabankach, a BIG do zobowiązań wobec instytucji pozabankowych, chociażby urzędów, firm, różnorodnych instytucji.

Rodzaje konsolidacji zadłużenia

W konsolidacji występuje uśrednienie oprocentowania i dopełnienie formalności za kredytobiorcę w związku z zamknięciem dotychczasowych zobowiązań. Na rynku występują dwa rodzaje konsolidacji, a mianowicie gotówkowa (odnosi się do niewielkich kwot długów), a także konsolidacja hipoteczna (zabezpieczeniem umowy jest nieruchomość, większe kwoty do dyspozycji). W niektórych przypadkach przy konsolidacji kredytobiorca otrzyma dodatkowe pieniądze do wydania na dowolne potrzeby. To pozwala na stosunkowo szybkie uregulowanie sytuacji życiowej. Konsolidacja pokrywa kredyty gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, chwilówki, a nawet kredyty firmowe, inwestycyjne i w praktyce wszystkie grupy zobowiązań spotykane na rynku.

 • Posted by admin in 15:43:45 in
 • 2019
 • Mar
 • 7

Chwilówki – korzystać czy nie?

Niewątpliwie z każdego kredytu, czy to w banku czy w instytucji pozabankowej, trzeba korzystać rozważnie i odpowiedzialnie. To, że instytucje finansowe chcą nam pożyczać pieniądze na pewno jest dużym ułatwieniem w życiu. Czasami jednak lepiej się dwa razy zastanowić niż stracić. Takiego szczególnego przemyślenia wymagają pożyczki typu chwilówki, znajdziesz je na 17bankow.com.

Co warto wiedzieć?

Chwilówkami nazywa się szybkie pożyczki dostępne w instytucjach pozabankowych. Zazwyczaj w ten sposób możemy pożyczyć małą kwotę na krótki okres. Okres spłaty wynosi przeważnie od 7 dni do miesiąca. Formalności są uproszczone do minimum. Parabanki nie sprawdzają swych klientów w Biurze Informacji Kredytowej, nie zwracają uwagi na historię kredytową, raczej nie wymagają zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. W rzeczywistości wystarczy tylko dowód osobisty aby w zaledwie 15 minut otrzymać pożyczkę na konto. Brzmi kusząco? Zdecydowanie. Gdzie więc ukryty jest haczyk?

Koszty chwilówek.

Tu pojawia się największa wada szybkich pożyczek, a mianowicie wysokie odsetki i prowizje. Co prawda wiele parabanków reklamuje się hasłami „pożyczka za darmo”, jednak nie do końca należy w to wierzyć. Owszem, można znaleźć oferty dla nowych klientów, gdzie pierwsza chwilówka oddana w terminie nie jest obciążona żadnymi odsetkami. Jednak tutaj właśnie terminowość spłaty odgrywa kluczową rolę. Jakiekolwiek spóźnienie będzie nas drogo kosztować, a chęć przedłużenia okresu spłaty także dodatkowo obciąży nasz budżet. Wszystkie firmy udzielające pożyczek są zobowiązane do podawania Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, czyli RRSO. Jest to wyznacznik mówiący o kosztach pożyczki. Wskaźnik ten muszą podawać również parabanki. To powinna być wytyczna na którą w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę. Instytucje pozabankowe generują także wiele kosztów dodatkowych o których na początku nic nie wiemy. Warto więc sprawdzić jakie to koszty, czego dotyczą i jak mogą nas obciążyć. Zwróćmy uwagę na prowizję przygotowawczą, administracyjną, prowizję z tytułu zabezpieczenia, za wydłużenie czasu spłaty i wiele innych na których zarabiają parabanki. Łatwo się jest zadłużyć, zdecydowanie trudniej spłacić dług, który stale rośnie.

 • Posted by admin in 13:48:15 in